EN

Prelegenci


PRELEGENCI EDYCJI 2016

Małgorzata Anoszczenko

dyrektor działu VR, film & media, Tomorrow

Członek Instytutu Outsourcingu w latach 2008-2010. Osoba skoncentrowana na ponadprzeciętnej skuteczności w zakresie innowacyjnej działalności marketingowej na rynku polskim i zagranicznym.  Posiadająca doskonałe umiejętności komunikacyjne oraz doświadczenie w branży B2B potwierdzone sukcesami oraz kompetencjami obejmującymi tworzenie oraz skuteczne kierowanie zespołami dla realizacji planów. Na co dzień zajmuje sią planowaniem i realizacją kampanii marketingowych i prosprzedażowych, zarządzaniem zespołem sprzedaży, rozwijaniem produktów oraz pomysłów opartych o wirtualną rzeczywistość. Posiada doświadczenie w realizacji projektów w technologii rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości m.in. dla Muzeum Narodowego w Warszawie, producenta foli ochronnych 3mk, REDS (Railway Eco Driving System). Doradza Klientom w zakresie strategii marketingowych oraz najnowszych narzędzi komunikacji.

Piotr Baczyński

ceo, Immersion

Piotr ma prawie dziesięcioletnie doświadczenie w tworzeniu kreatywnych projektów marketingowych. Jest współwłaścicielem agencji interaktywnej Esencja, która znalazła się w Facebook Accelerate – międzynarodowym programie dla twórców narzędzi ułatwiających sprzedaż reklam na Facebooku. Od zawsze obserwował nowe technologię i możliwości ich zastosowanie w życiu codziennym oraz biznesie. Wirtualną rzeczywistością zainteresował się po zobaczeniu kampanii promującej Oculusa na portalu Kickstarter. Po kilku tygodniach od zdobycia pierwszego prototypu zdecydował się na stworzenie firmy specjalizującej się w tej technologii. Doświadczenie w marketingu pozwoliło mu opracować strategie wdrożenia wirtualnej rzeczywistości które zyskały zaufanie takich firm jak T-Mobile, HBO czy Bayer, biorąc udział w realizacji ponad 50 projektów VR, w tym aplikacji wykorzystywanych przez kluczowych producentów VR takich jak HTC czy Samsung. W maju Immersion udostępniło w PKiN wirtualny spacer po Warszawie sprzed setek lat. W 2015 roku Piotr znalazł się w rankingu 50 Kreatywnych w biznesie magazynu „Brief”. Jest wykładowcą Akademii Dyplomacji z zakresu social media gdzie prowadzi zajęcia dla polityków i studentów.

Marek Cichy

prezes zarządu, REDS

W latach osiemdziesiątych współtworzył pierwsze firmy komputerowe na rynku polskim BUK Kompakt oraz Zakład Informatyki DHN PAN. Od 1988 roku był współudziałowcem i dyrektorem zarządzającym Domu Handlowego Informatyki (firma dystrybucyjna od 1993 roku pod nazwą Computer 2000 Polska). Pracuje jako konsultant od 1996 roku, w projektach związanych z rynkiem dystrybucyjnym, jak również w funduszu inwestycyjnym venture capital na terenie Polski i krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Posiada doświadczenia w opracowaniu projektów kontroli kosztów w przedsiębiorstwie, jego zarządzaniu i wdrażaniu. Aktywnie współuczestniczył w projektach związanych z fuzjami i  przejęciami. Doradzał również w projektach budowy oraz zarządzania firmami nowej technologii.

Krzysztof Hanusz

dyrektor działu VR MED, Tomorrow

Magister psychologii i doktorant w Instytucie Psychologii UJ. Posiada wiedzę z zakresu metodologii prowadzenia badań oraz doświadczenie w prowadzeniu eksperymentów psychologicznych z wykorzystaniem gier komputerowych i środowisk wirtualnych. Członek laboratorium rzeczywistości wirtualnej VRLab przy Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk. W pracy badawczej zajmuje się wpływem gier komputerowych na zachowania społeczne oraz na podstawowe procesy poznawcze. Współpracuje w Tomorrow przy tworzeniu Systemu VR Mind do terapii fobii i zaburzeń lękowych w wirtualnej rzeczywistości. Przeprowadzał konsultacje z terapeutami i pacjentami mające na celu wypracowanie scenariuszy VR. Posiada doświadczenie z zakresu projektowania interakcji – jest autorem gier planszowych (np. „Kingpin”, „Alcatraz The Scapegoat”, „1984: Animal Farm”) i aplikacji komputerowych.

Michał Kita

Kierownik Działu Graficznego, Nowy Styl Group

Absolwent Katedry Komunikacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, od 2006 roku związany z Grupą Nowy Styl, gdzie odpowiada za komunikację wizualną firmy jak i marek będących w porfolio grupy. Zarządza zespołem grafików zajmujących się kompleksową obsługą graficzną firmy - projektowaniem szerokiego spectrum różnorodnych narzędzi komunikacji marketingowej wykorzystywanych dla marek i produktów. Osobiście zaangażowany jest w większość najważniejszych projektów graficznych w Grupie. Interesuje się nowymi technologiami i ich wykorzystaniem w biznesie. Pomysłodawca wprowadzenia technologii VR do firmy, autor projektu #OfficeVR, który miał swoją premierę na tegorocznych targach Orgatec w Kolonii. Prywatnie entuzjasta elektronicznej rozrywki.

Jakub Korczyński

CEO / Co-founder Virtuality360

W latach 2011-2015 był prezesem i założycielem spółki Sendingo - startupu skupiającego się na rozwoju oprogramowania związanego z tematyką email marketingu. Razem z zespołem, który prowadził zbudował platformę do email marketingu, rozproszone API do wysyłek emaili, system do marketing automation, edytor emaili z "inteligentnym" systemem zarządzania animacjami oraz aplikację do tworzenia mobilnych katalogów pod ecommerce. Pracował dla takich marek jak: PZU, WWF, JTI, SWISS, Intersport, Praktiker, Burger King, ING, Hyundai RTV AGD, 4F, AZ.pl, Bloomberg Businessweek Polska, Pixers, Domodi, Tchibo, Super-Pharm, Grene. Obecnie Jakub zajmuje się rozwojem firmy Virtuality Sp. z o.o., będącej polskim pionierem w dziedzinie technologii wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości. W ramach działalności wyprodukował filmy 360 dla m.in. MK Cafe i Militaria.pl. Gdy zaś nie zajmuje się sprawami firmy realizuje się również jako instruktor tańców afro-kubańskich oraz fotograf.

Szymon Kubiak

content avenger, Mediacom

Z Mediacomem związany od 2 lat. Jako Content Avenger w Mediacom Beyond Advertising odpowiedzialny jest rozwój produktów i strategie kontentowe. Specjalizuje się w nowych technologiach i gamingu, do których przekonuje największe marki.

Wojtek Markowski

ceo, Flux-VR

Producent filmów i animacji oraz absolwent łódzkiej filmówki. Właściciel domu produkcyjnego MuddyHill.com istniejącego od 2005 roku. Obecnie produkuje filmy sferyczne, 360 stopni oraz aplikacje z zakresu VR/AR jako właściciel Flux-VR.com.

Kuba Matyka

creative & vr director, MELT

Współzałożyciel i twórca w interdyscyplinarnym studio MELT. Reżyseruje, projektuje i tworzy doświadczenia multimedialne na granicy świata prawdziwego z wirtualnym. Doznania VR, interaktywne instalacje, animacje, widowiska sceniczne i oprawy wizualne. Pasjonat rodzącego się na naszych oczach medium - wirtualnej rzeczywistości.

Marcin Pleta

Współtwórca World of VR – startupu poszukującego zastosowań wirtualnej rzeczywistości w marketingu, edukacji i rozrywce. Event manager z dwunastoletnim doświadczeniem, współwłaściel agencji eventowej Windmill. Odpowiedzialny za nadzór nad organizacją dwóch największych wydarzeń w Polsce – Szczytów Klimatycznych ONZ COP 14 w Poznaniu i COP 19 w Warszawie.

Paweł Ruszlewski

chief design officer, Senfino

Inżynier informatyki, projektant UI/UX, pasjonat filozofii agile. Wybrał i ukończył studia informatyczne, w trakcie których rozwinął swoją pasję do projektowania. Obecnie kieruje designem w firmie Senfino przekuwając w zwinny sposób wymagania biznesowe i potrzeby klientów na funkcjonalne i piękne produkty. W swoim portfolio projektowym posiada między innymi takie produkty jak PizzaPortal, Psoon, 4FunApp, eFan24 (Projekt zdobył nagrodę projektu roku 2015 PMI Poland Chapter w kategorii projekt zarządzany zwinnie) oraz aplikacje nowojorskiego startupu Shopography. Oprócz regularnej pracy rozwija również dział Senfino Labs, który eksploruje technologie, których wdrożenie w biznesie będzie dopiero możliwe.

Przemysław Różowicz

menedżer marketingu i CSR, Nowy Styl Group

Kieruje zespołami odpowiedzialnymi za tworzenie i realizację strategii marketingowej Nowy Styl Group na rynku projektowym oraz commodity w Polsce. Jest zaangażowany w koordynację i wdrażanie strategicznych projektów wewnętrznych oraz biznesowych firmy. Współtworzy działania Nowy Styl Group w obszarze CSR oraz zrównoważonego rozwoju. Wcześniej związany z branżą FMCG oraz marketingiem sportowym.

Michał Sobolewski

dyrektor marketingu B2C, Play

W Play od 7 lat. Odpowiedzialny za marketing internetowy i ofertę dla Klientów indywidualnych. Od początku kariery związany z działaniami w internecie m. in. kierując marketingiem podczas wprowadzenia na rynek pierwszego banku internetowego – mBanku.

Michał Staniszewski

dyrektor kreatywny, Plastic Studio

Jest dyrektorem kreatywnym w Plastic, grupie o korzeniach demoscenowych powstałej w 1997 roku. Począwszy od 2006 roku współpracuje z Sony Santa Monica tworząc eksperymentalne produkcje na konsole marki PlayStation. Obecnie zajmuje się projektowaniem doświadczeń na headset PlayStationVR. Ostatnia produkcja studia Plastic -"Bound" została wydana jako jeden z tytułów startowych na hełmy VR Sony.

Jan Sukiennik

ceo, Retail & Development

Architekt i współzałożyciel agencji Retail&Development i studia 307kilo. Współpracuje z LPP S.A., VF, H&M oraz innymi czołowymi markami przy projektach na rynkach EMEA. Wdraża innowacyjne narzędzia projektowe, od BIM po wirtualną rzeczywistość. Laureat prestiżowych nagród architektonicznych.

Jan Szczyciński

Współtwórca World of VR - startupu szukającego zastosowań wirtualnej rzeczywistości w marketingu, edukacji i rozrywce. Organizator kampanii i wydarzeń w Polsce i za granicą dla organizacji międzynarodowych, administracji publicznej i sektora prywatnego. Przez 6 lat piastował funkcję rzecznika prasowego Programu ONZ ds. Rozwoju w Polsce (UNDP).

The Kissinger Twins

The Kissinger Twins to Dawid Marcinkowski i Katarzyna Kifert, reżyserzy i artyści multimedialni. Od 2002 łączą w swoich pracach klasyczny film i interaktywność. The Kissinger Twins są autorami pierwszego polskiego filmu interaktywnego Sufferrosa, w którym wystąpili m.innymi Ryszard Ronczewski, Beata Tyszkiewicz i Ewa Szykulska. Ich filmy interaktywne oraz projekty reklamowe zdobyły szereg nagród m.innymi Webby Awards dla filmu The Trip oraz pokazywane są regularnie na prestiżowych festiwalach filmowych i nowych mediów m.innymi: SXSW, Vanocuver IFF,  onedotzero, Reykjavik IFF, Geneva IFF czy OFFF Barcelona. Ich retrospektywa ‘Cinematic Labyrinths’ została zaprezentowana w Institute of Contemporary Arts w Londynie. Obecnie pracują nad kilkoma projektami VR, m.innymi z Johnem Hegartym, legendą reklamy i założycielem BBH oraz serią poetyckich VR filmów pod tytułem ‘Lucid Dreams’.

Marcin Wiśniewski

dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, i3D S.A.

Jeden z pierwszych pracowników firmy, będącej prekursorem technologii VR w Polsce i jednocześnie najdłużej tego typu firmy obecnej na polskim rynku. Pasjonat nowych technologii, już od niemal 10 lat odpowiedzialny za zaznajamianie polskiego biznesu z technologiami VR, AR oraz Interactive Digital Signage. Skutecznie pozyskał dla i3D niemal 200 projektów, odpowiedzialny za pozyskiwanie nowych jak również utrzymywanie relacji z już istniejącymi klientami zarówno w Polsce jak i za granicą

Anna Woszczyna

Założycielka VR Passion, redaktorka portalu vrHunters.pl.

Założycielka firmy VR Passion – studia zajmującego się grafiką 3D oraz tworzeniem wizualizacji architektonicznych obiektów budowlanych mieszkalnych i handlowych na gogle Virtual Reality. Po godzinach pisze teksty dla portalu vrHunters.pl specjalizującego się w technologiach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Z wykształcenia konstruktor budowlany, z zamiłowania projektant architektoniczny i grafik 3D.

Bartosz Żuk

commercialisation product manager, HTC Polska

Pracuje od 8 lat na stanowisku Product Managera w firmie HTC. Do 20-letniego doświadczenia w branży telekomunikacyjnej dołączył także udział w grupie odpowiedzialnej za HTC Vive. Wspierając promocję tego jedynego w swoim rodzaju systemu VR, Bartosz Żuk stał się opoką i sumieniem idei Wirtualnej Rzeczywistości oraz jednym z jej najzagorzalszych propagatorów. Z osiągnięć Bartosza Żuka prześwieca rzadka zdolność łączenia biznesu, treści kultury oraz produktów w taki sposób aby zwoje nawet najbardziej surowej technologii naładować ludzkimi emocjami. Jest on, jednym z pomysłodawców nagrania audiobooków, tak kultowych dzieł jak Łowca Androidów, czy Niezwyciężony w technologii binauralnej, czyniącej opowieść jeszcze bardziej wciągającą. Była to pierwsza taka na świecie produkcja audio. Za jedne z istotniejszych dzieł Bartosz Żuk uznaje także opracowanie i realizację tzw. „Witcherphone’a”, wspólnego projektu HTC oraz CD Projekt Red, w ramach którego, m.in. stworzono nawigację samochodową, w której kierowców do celu prowadził sam wiedźmin Geralt z Rivii. Bartosz Żuk niedawno nawiązał współpracę z organizacją Fish Ladder. Jej celem jest stworzenie środowiska VR, prezentującego efekty misji Rosetta, prowadzonej przez Europejską Agencję Kosmiczną.

Partner Złoty

Partner Srebrny

Media

Organizatorzy

KONTAKT

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Robert Łapiński

szef projektu (sponsorzy, wystawcy, media)

+48 (22) 855-10-35

+48 668-280-363

rlapinski@idea-ahead.com

Marlena Kwiatkowska

szef działu sprzedaży (wystawcy, uczestnicy)

+48 (22) 855-10-34

+48 664-115-359

mkwiatkowska@idea-ahead.com

Rafał Bronikowski

event manager

+ 48 664-150-830

rafal@idea-ahead.com